Lejr nr. 9
Velkommen  |   Odd Fellow Ordenen   |   Distrikt 4 - Sydvestsjælland   |  Patriarklejre i Danmark
Kontakt webmaster   

Valgte embedsmænd

Perioden 2017 - 2019





Hovedpatriark
Louis Freddy Markvardsen
Broderloge 107 Suså
Mail: louis@markvardsen.org
55 77 33 09
Mobil 30 62 63 80


Skriftfører Peter Overgaard

Første høvedsmand

Peter Overgaard
Broderloge 83 Broen
Mail: c.overgaard@mail.dk
58141144
Mobil 51 3048 58




Ypperstepræst
Søren K. Pedersen
Broderloge 107 Suså
Mail: soren.petersen@jubii.dk
55 56 29 58
Mobil 25 13 55 05



Skriftfører
Ege  Lau Frandsen
Broderloge 66 Sorana
Mail: elf@privat.dk
57 80 48 27
Mobil  22 64 90 67





Kasserer
Michael Buchardt
Broderloge 83 Broen
Mail: mbuchardt@slangerupgaard.com
57 83 56 10
Mobil 20 13 90 39


Regnskabsfører Flemming Luttermann

Regnskabsfører
Flemming Luttermann
Broderloge 12 Herluf Trolle
Mail: f.luttermann@gmail.com
55 73 57 99
Mobil 41 40 72 75


2. Høvedsmandl Jørgen Hyllested

Anden høvedsmand
Jørgen Hyllested
Broderloge 107 Suså
Mail: ajhy@stofanet.dk
55 72 67 00
Mobil 23 29 16 48


Hovedpatiark Kurt Henckel

Fungerende ekshovedpatriark
Kurt Henckel
Broderloge 12 Herluf Trolle
Mail: henckel@stofanet.dk
55774187
Mobil 28 74 14 26




Stemmeberettiget storrepræsentant

Preben Lund Andersen
Broderloge nr. 83 Broen
Mail: lundandersen@pc.dk
tlf. 55 45 90 25





2. storrepræsentant Ralph Schøndorff Asmund

Storrepræsentant uden stemmeret
Ralph Schøndorff Asmund
Broderloge 107 Suså
Mail: rsasmund@stofanet.dk
55 72 76 07
Mobil 20 97 83 45




Se  under  mødekalender for næste møde.







Home  |   Om patriarklejren  |   Nyheder  |   Kontakt hovedpatriarken   |  Links
Patriarklejr nr. 9 De Tre Hjørnesten  |  Jernbanegade 3   |   4700 Næstved  |  Tlf. 55 72 11 25
© Copyright 2013 Patriarklejr nr. 9 De Tre Hjørnesten. All rights reserved.