Lejr nr. 9
Velkommen  |   Odd Fellow Ordenen   |  Distrikt 4 - Sydvestsjælland  |   Patriarklejre i Danmark
Kontakt webmaster   
@

Instruktionsudvalget


1 høvedsmand Peter Overgaard Broderloge 83 
Mail: c,overgaard@mail.dk
58 14 11 44
Mob 51 30 48 58

Patriarkgraden
Jens Frellsen Kjems
Broderloge 107 Suså
Mail: jens@frellsen-kjems.dk
Mob 27 28 10 52

Jeppe B. Jepsen
Broderloge nr. 76 Asger Ryg
Mail: nyled.jepsen@mail.dk.
51 52 06 72

Den Gyldne Leveregels Grad
Karsten Pedersen
Broderloge 12 Herluf Trolle
Mail: kploge@gmail.com
55 76 15 89
Mob 51 55 10 81

Den Kongelige Purpurgrad
Henrik Friderichsen
Broderloge 65 Morgenstjernen
Mail: hfr@topdanmark.dk
50 42 54 55

Finansudvalget

Eksregnskabsfører
Svend Panse

Broderloge 66 Sorana
Mail: panse@post.tele.dk
57 83 43 47

Eks ypperstepræst Finn L. Hansen.
Broderloge  12 Herluf Trolle 
Mail: bifi@stofanet.dk
55 72 59 75
Mob  60 24 81 71

Patriark Hans-Poul Jensen
Broderloge 107 Suså
Mail: Hans-poul@mail.tele.dk
55 56 24 05
Mob 40 11 51 02

Revisionsudvalget

Patriark Jørgen Klit Thomsen
Broderloge 83 Broen
Mail: Joergenkt@stofanet.dk
58 19 49 93
Mob 22 76 81 76

Patriark Ebbe Nielsen
Broderloge 107 Suså
Mail: ebbein@gmail.com
55 76 71 70
mob 40 45 46 64

Patriark Arvid Gaardbo
Broderloge 83 Broen
Mail: agaardbo@privat.dk
58 19 20 60

Anskaffelsesudvalget

2. Høvedsmand
Jørgen Hyllested
Broderloge  107 Suså
Mail: ajhy@stofanet.dk
55 72 67 00
Mob 23 29 16 48

Arkivar
Eddie Paulsen
Broderloge 12 Herluf Trolle
Mail: mailto:eddie@eddieskod.dk
57 64 66 29
Mob 40 45 66 29

Regissør
John Møller
Broderloge 107 Suså
Mail: Bentejohn71@gmail.com
55 72 63 38

Fællesrådet

Hovedpatriark
Louis Markvardsen
Broderloge 107 Suså
Mail: louis@markvardsen.org
55 77 33 09
Mobil 30 62 63 80

1. Høvedsmand
Peter Overgaard
Broderloge 83 Broen
Mail: c.overgaard@mail.dk
58 14 11 44
mobil 51 30 48 58

Ex-Hovedpatriark
Kurt Henckel
Broderloge 12 Herluf Trolle
Mail: henckel@stofanet.dk
55 77 41 87
Mob 28 74 14 26

Hjemmesideudvalget

Webmaster
Patriark Tommy Madsen
Broderloge 107 Suså
Mail:br.tommy@hotmail.com
Mobil: 30 24 27 68

Hjemmesideudvalget holdt møde i forbindelse med seminar i Patriarklejren
lørdag d. 23. marts 2013, og rammerne
for en ny hjemmeside blev stukket ud.
Formålet var at få en hjemmeside som
var så aktuel, indbydende og informativ
som muligt. Siden blev lagt op ultimo
marts 2013, og resultatet kigger du på
lige nu.

Hjemmesideudvalget vil gerne sende en stor og varm tak til tidligere webmaster Jens Frellsen Kjems fra broderloge 107 Suså, for indsamlet information og det meget store forarbejde.
ro






Home  |   Om patriarklejren  |   Nyheder  |   Kontakt hovedpatriarken   |  Links
Patriarklejr nr. 9 De Tre Hjørnesten  |  Jernbanegade 3   |   4700 Næstved  |  Tlf. 55 72 11 25
© Copyright 2013 Patriarklejr nr. 9 De Tre Hjørnesten. All rights reserved.
 
var gaJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://ssl." : "http://www."); document.write(unescape("%3Cscript src='" + gaJsHost + "google-analytics.com/ga.js' type='text/javascript'%3E%3C/script%3E"));